angjusev

Економија

ВИДЕО: Анѓушев и Сугарески на средба со бизнисмените од Пелагонискиот регион

А1он
Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев и министерот за транспорт и врски Горан Сугарески учествуваа на средба со стопанственици од Регионалните
Економија

(ВИДЕО) Анѓушев: Ќе работиме се додека не се пополнат до последно место со производствени хали сите парцели во индустриските зони

А1он
Владата ќе биде посветен и ќе работи на привлекување на странски инвестиции и ќе биде нивниот најдобар партнер, рече денеска вицепремиерот Кочо Анѓушев на свеченото
Економија

(ВИДЕО) Анѓушев го презентираше „Планот за економски раст“ пред меѓународната заедница: Мерките на Владата важат за сите компании

А1он
Заменик претседателот на Владата на Република Македонија задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев на јавна трибина во Владата, го презентираше „Планот за економски раст“, односно
Економија

Јакимовска: Владата го почасти вицепремиерот, земјиште на Анѓушеви од земјоделско стана градежно

А1он
„Нов ден нов скандал на Владата на СДС. Владата на СДС спротивно на закон во изборен период извршила пренамена на земјиште со цел да им
Економија

Странски и домашни компании заинтересирани да инвестираат во Македонија

А1он
Вицепремиерот за економски прашања денеска изјави дека има компании кои се заинтересирани да инвестираат во Македонија веднаш по објавувањето на владините мерки за индустриски раст
Економија

Анѓушев: Нема конфликт на интереси со компанијата „Фероинвест“

А1он
Нема конфликт на интереси со компанијата „Фероинвест“. Не управувам со компанијата и како потпретседател на Владата не сакам да имам никаков бенефит од моето работење
Видео Економија

(ВИДЕО) Анѓушев: Фокусот на Владата е поддршка на компаниите, инфраструктурата и енергетиката

А1он
Поддршка на сите компании без разлика дали се странски или домашни и поддршка за инфраструктурата и енергетиката се главните столбови на кои ќе се темели
Македонија

Агатангел не го покани ктиторот Анѓушев на осветување на црквата во Велес, ќе оди Никола Груевски

А1он
На осветувањето на црквата во Велес, митрополитот на повардарската епархија Агатангел, не го кани ктиторот на комплетниот фрескоживопис и дарител на електриката во црквата Свети
Економија

(ВИДЕО) Анѓушев во „Саса“: Владата подготвува мерки за подобрување на условите на рударите

А1он
Владата подготвува мерки за подобрување на условите и стандардот на работниците во рударството и мерки за поддршка на компаниите кои ќе можат да ги искористат
Економија

Анѓушев на бизнис форум во Ерусалим: Република Македонија е отворена за инвестиции од Израел

А1он
Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, како дел од официјалната Владина делагација е во тридневна посета на Државата Израел. За време