angjusev

Економија

Анѓушев: Политичка криза имаше влијание врз странските инвеститори

А1он
Македонија беше во една сериозна криза целата прва половина од оваа година и таа политичка криза имаше влијание врз странските инвеститори, изјави вицепремиерот за економски
Економија

Анѓушев: Идејата за економско обединување на Балканот добра, македонската економија може да оствари бенефин

А1он
Идејата за економско обединување на Балканот е добра, оцени вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев кој денеска присуствуаше на свеченоста на Денот на рударите во
Македонија

Анѓушев: Да ја градиме Македонија како граѓанска држава еднаква за сите

А1он
Во државотворната историја и континуитет на еден народ, декларациите, документите, усвоените одлуки и резолуции, се важен момент. Но, она што е уште поважно се визионерските
Македонија

Пратеничките од ДОМ на средба со Анѓушев: Се планира зголемена употреба на обновливи извори на енергија

А1он
Пратеничките од ДОМ, Лилјана Поповска и Маја Морачанин, остварија работна средба со Вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев. „Ова е во склоп на иницијативата на
Македонија

Анѓушев ги нападна медиумите без да понуди вистински одговори

А1он
По објавувањето на текстот „Белизе-врска помеѓу партнерот на Анѓушев и ексфункционер од ВМРО-ДПМНЕ“ Призма добила повици и реакција од ПР-компанијата што ја застапува фирмата „Феро
Македонија

Анѓушев: Веднаш да сопре процесот на објавување на јавните повици од страна на АД ЕЛЕМ

А1он
Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања реагираше во однос на денешната прес конференција на АД ЕЛЕМ на која е соопштено дека ќе бидат