albanija

Регион

Во Албанија уапсени се 273 лица осомничени за учество во производство и продажба на дрога

А1он
Во голема акција во Албанија уапсени се 273 лица осомничени дека учествувале во производство и продажба на дрога, соопшти денеска локалната полиција. „Во соработка со
Регион

Земјотрес со епицентар во Албанија, почувствуван во Охрид, Струга, Гостивар и Скопје

А1он
Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, на сеизмолошките станици инсталирани ширум нашата територија, одржувани од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, на 14.1.2024
Регион

Високиот инспекторат почна истрага против градоначалничката на Булќиза, чиј брат издаваше лажни потврди за бугарско потекло во Голо Брдо

А1он
Албанскиот Висок инспекторат за пријавување и контрола на имот и судир на интереси (ИЛДПКИ), информираше дека е започната управна истрага за градоначалничката на Булќиза, Фестиме
Регион

Поранешниот албански претседател и премиер Сали Бериша во куќен притвор

А1он
Суд во Алабанија денеска нареди поранешниот претседател и премиер Сали Бериша да биде ставен во домашен притвор по обвинувањата за корупција за време на неговото
Регион

ВИДЕО: Во Косово е уапсен поранешен полицаец, еден од најголемите наркобосови во регионот

А1он
Уапсен е Гезим Чела, еден од најголемите нарко босови во регионот. „Индексонлајн“ дознава дека Чела е уапсен денеска во акцијата на Еурофас на Косово. Чела
Македонија

На преминот „Блато“ спречен шверц на десетици дози кокаин

А1он
Албанската полиција на граничниот премин „Блато“ на албанско-македонската граница, спречила шверц на повеќе дози кокаин, кои жител на Пешкопеа се обидел да ги прошверцува на
Македонија

Двајца македонски државјани вмешани во шверц на марихуана од Албанија за Косово

А1он
Албанската полиција спречила шверц на дрога кон Косово, во кој биле вклучени и двајца македонски државјани. Според полициското соопштение, во акцијата уапсени се двајца косовски
Спорт

(ВИДЕО) Фудбалер на албанскиот клуб Игнатија почина на терен

А1он
Напаѓачот од Гана, Рафаел Двамена падна на земја во 24. минута од натпреварот помеѓу Игнатија и Партизани во 13. коло од албанскиот шампионат. RIP Raphael
Регион

(ВИДЕО) Албански пратеник активираше димни бомби, говорницата беше блокирана со столчиња

А1он
Во четвртокот во албанскиот парламент имаше инцидент кога пратеник на Демократската партија активираше неколку димни бомби. Салата се наполни со чад, а претседавачот Линдита Никола