Регион

Најнови вести од регионот – Балкан – Политика – Економија

Регион

Полиција на грчките острови, има приведени и казнети

А1он
Грчката полиција во текот на викендот спроведе обемни патроли за почитување на превентивните епидемиолошки мерки на туристичките дестинации на островите Парос, Миконос, Санторини, во обид
Регион

Албански анестезиолог: Владата стана проповедник против Ковид-19, наместо да спроведува конкретни мерки

А1он
Поранешниот албански министер за здравство, познатиот анестезиолог и универзитетски професор, Тритан Шеху, оцени дека речиси ништо не функционирало во земјата во борбата со Ковид-19 и
Регион

Мустафа: Конечен договор меѓу Косово и Србија не може да има без Вашингтон на маса

А1он
Лидерот на владејачкиот Демократски сојуз на Косово (ЛДК), Иса Мустафа вели дека без активно учество на Соединетите Американски Држави во процесот на дијалог меѓу Косово
Регион

Опозиската ДЈБ вечерва повикува на протест пред српското Собрание, а утре на блокада на конститутивната седница

А1он
Српското опозициско движење Доста беше (ДЈБ) најви дека протестот пред Народното собрание, што движењето го организира денеска од 20 часот, ќе биде вовед во блокадата
Регион

ВИДЕО: Англискиот јазик на бугарската министерка за туризам стана хит и потсмев кај јавноста

А1он
Татјана Кристи живее во Сан Франциско, Калифорнија, а родена е во Варна Бугарија. Видеата кои таа ги објавува на Фејсбук достигнуваат и над 10 илјади