Магазин

Последни, најнови вести – Забава – Сцена – Здравје – Спорт – Автомобили

Магазин

ВИДЕО: Холанѓаните снимија документарец за EXIT

А1он
Холадското списание „DJ Broadcast“ најави серија на документарци кои се занимаваат со современата култура. „Создаден е во 2000-та година како протест против режимот на Милошевиќ.
Магазин

Стилот на српската Прва дама ист како на Мишел Обама

А1он
Познатите стилисти го икоментираа стилот на облекување на сопругата на новиот српски претседател Томислав Николиќ. Тие велат дека Драгица Николиќ на инаугурацијата во понеделникот покажала
Магазин

Ејми Вајнхаус ќе добие споменик во Лондон

А1он
Бронзена статуа во природна големина на починатата ѕвезда Ејми Вајнхаус, наскоро би можела да биде поставена во близината на нејзиниот стан во Лондон, пренесуваат британските