muzika

Магазин

Бритни Спирс „плачела две недели“ по последниот биографски документарец

А1он
Бритни Спирс вели дека „плачела две недели“ откако погледнала дел од последниот документарен филм којшто ја прикажува нејзината кариера и животот воопшто. „Местенката за Бритни
Магазин

ВИДЕО: Корејците ја пеат „Молитва“ на чист српски јазик

А1он
Феноменалната изведба на „Молитва“ на корејскиот натпревар за пеење „Фантом пејач“ ја виде и Марија Шерифовиќ, која не можеше да го сокрие своето воодушевување. Како
Магазин

Почина реге легендата Бани Вејлер, другар на Боб Марли и последниот жив основач на „Вејлерс“

А1он
Реге музичарот и перкусионист Бани Вејлер, еден од основачите на славниот бенд „Велјерс“, почина денеска во Кингстон, на Јамајка, во 73-тата година од животот. Веста
Магазин

По распадот на „Дафт панк“ – рекордни продажби

А1он
Откако француското електронско дуо „Дафт панк“ објавија повлекување, тиражите и продажбата на нивната музика на интернет достигнаа рекордно ниво. Според компанијата „Алфа дата“, бројот на
Магазин

ВИДЕО: „Дафт Панк“ и формално меѓу легендите, влијателниот бенд се распадна по 28 години

А1он
Легендарниот француски електронски двоец „Дафт Панк“, еден од највлијателните електронски бендови во историјата, преку видео насловено „Епилог“, објави дека престанува да функционира, по речиси 28