muzika

Магазин

ВИДЕО: Пет најскапи спотови на сите времиња – само тројца музичари се осудиле да ги платат овие цифри

А1он
Верувале или не, најскапите спотови во историјата се снимени во далечните 80-ти и 90-ти години. Причината е веројатно таа што поради хиперпродукцијата во модерното време,
Магазин

Лејди Гага доминираше на виртуелните Ем-ти-ви музички и видеонагради

А1он
Лејди Гага беше sвезда на годинешното, претежно виртуелно доделување на Ем-ти-ви музички и видеонагради (MTV Music Video Awards). Таа освои пет награди, меѓу кои и
Магазин

„Д Фестивал“ посветен на домашната музичка сцена

А1он
На главната бина „Паркинг Гранит“ во Дојран, вечер од 19 часот почнува „Д Фестивал“, годинава насловен „Д фестивал и пријателите“ и целосно посветен на домашната
Магазин

Најавено преиздавање на албумот „Young Americans” на Дејвид Боуви

А1он
Албумот на починатиот британски пејач Дејвид Боуви – „Young Americans” ќе добие свое ново ограничено издание на винил, по повод 45-годишнината од објавувањето на плочата.