zdravje

Магазин

Витаминот Д помага за намалување на заразата од Ковид-19

А1он
Седумдесет и три доктори специјалисти и шест медицински здруженија порачаа „да му се даде како додаток на целото француско население витамин Д“ на превентивен начин,
Магазин

Намирници кои доилките и трудниците треба да ги избегнуваат или намалат

А1он
Mајчиното млеко е најдобро за бебињата, бидејќи ги содржи сите потребни витамини и хранливи материи. Но сепак, она што мајките го консумираат влијае на неговиот
Магазин

Мрсната и слатка храна се опасни и за мозокот

А1он
Од сите органи, мозокот најлесно може да се оштети од нездрава исхрана, смета Лиза Москони, доцент по неврологија и радиологија на американскиот Универзитет Корнел во
Магазин

Намирници поволни за здравјето и работата на белите дробови

А1он
Одржувањето на здравјето на белите дробови е клучно за да се чувствувате добро. Но, голем број фактори, како што се цигарите и изложеноста на загаденоста
Магазин

Витаминот Д и омега-3 помагаат кај старите лица против корона-зараза

А1он
Редовното внесување на витамин Д и омега-3 киселини го зајакнува имунолошкиот систем кај постарите луѓе, до тој степен што може да им помогне да не
Македонија

Производи што ќе ви помогнат да се заштитите од вируси

А1он
Живееме во време кое е  бурно, интензивно и непредвидливо. Ние луѓето сме преоптоварени по најразлични основи, а секако најмногу во поглед на нашето здравје. Допелхерц,