Производи што ќе ви помогнат да се заштитите од вируси

Од:

Живееме во време кое е  бурно, интензивно и непредвидливо. Ние луѓето сме преоптоварени по најразлични основи, а секако најмногу во поглед на нашето здравје.

Допелхерц, веќе е извесно дека во светски рамки претставува компанија која што не ние туку свесткиот пазар ја рангира како една од светски водечките и е број 1 во Германија во областа на додатоците во медицината и фармацијата.

Во борбата против Ковид-19 е неопходен функционален имунолошки систем. За таа цел на телото му се потребни витамини и други хранливи материи. И, токму тоа многу луѓе го немаат во доволна мерка.

Во овие моменти на борба со вирусите сакаме да ви препорачаме производи кои ссе многу потребни во овој период.

Doppelherz Магнезиум 400

Витален минерал што телото не може само да го создаде. За нормално функционирање на мускулите, срцето, нервите и коските. Состав – магнезиум, фолна киселина, витамин Б1, витамин Б6, витамин Б12.

Doppelherz Имуно актив директ

За јак имунитет! Јакиот имунитет е основа на целокупната борба за здравје. Активни компоненти – Цинк, селен, витамин Ц, хистидин. За поддршка на нормалната функција на имунолошкиот систем во сојуз со амино-киселината Хистидин.

Doppelherz Калциум + витамин Д3

Капсули со калциум, витамин Д3 и витамин К. За нормално згрутчување на крвта, одржување на здравјето на коските, забите, за нормално функционирање на мускулите .

Носење маски, држење отстојание, миење раце – правила кои важат насекаде низ светот. Освен да го правиме сето тоа и да чекаме на пронаоѓање ефикасен лек против Ковид-19 или вакцина, телото можеме да го заштитиме со перфектните германски препарати од програмата на DoppelHerz.

 

ПР Текст

Би можело да ве интересира

Совети за поголема делотворност на зелениот сок

Ана Ололовска

Намирници кои доилките и трудниците треба да ги избегнуваат или намалат

Ана Ололовска

Мрсната и слатка храна се опасни и за мозокот

Ана Ололовска

Какаото и чоколадото се корисни за човековото здравје

Ана Ололовска

Намирници поволни за здравјето и работата на белите дробови

Ана Ололовска

Витаминот Д и омега-3 помагаат кај старите лица против корона-зараза

Ана Ололовска