ВИДЕО: Трка во венчаници

Од:

Стотина девојки денеска на пладне учествуваа на „Дуелот во венчаници“, трката која се одржува секоја година во центарот на Белград. Победничката на трката, 150 метри ги истрча за 19 секунди.

Кога се слушна знакот за страт, девојките ги кренаа венчаниците до колена, ги покажаа своите патики и тргнаа кон целта.

Во целат гужва некои девојки се туркаа што за да стигнат први на целта и да освојат некоја од наградите.

Би можело да ве интересира

Хрватскиот шеф на дипломатијата Грлиќ Радман на средба со српскиот колега Дачиќ

Ана Ололовска

Дачиќ: Договорите од Брисел се круна на учеството на Белград во дијалогот, ЗСО им дава широк спектар на надлежности на Србите

Ана Ололовска

Нема повредени патници во запалениот автобус на „Ниш експрес“

Горан Наумовски

ВИДЕО: Се запали автобус на „Ниш експрес“, не се знае дали има повредени

Горан Наумовски

Расветлено е двојното убиство на Бежаниска Коса

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Им сечеле глави на кучиња и ги замрзнувале: Страшни снимки од прифатилиште за животни во Србија

А1он