Белград: Трка во венчаници

Од:

Припадничките на понежниот пол денеска ќе се тркааат во „Дуелот во венчаници“ која ќе се одржи во Белград, а за некои тоа ќе биде прилика за прв пат да облечат венчаница.

Трката е на 150 метри а за победничката следува вредна награда.

Минатогодишната победничка патеката со венчаница ја истрча за 23 секунди. Трката со венчаници е манифестација што Белград го стави на мапата на автeнтични светски случувања.

Фотограfиите од минатата година на убавите дами кои трчаат во венчаници беа пратени во светот како разгледници од Белград.

Би можело да ве интересира

Хрватскиот шеф на дипломатијата Грлиќ Радман на средба со српскиот колега Дачиќ

Ана Ололовска

Дачиќ: Договорите од Брисел се круна на учеството на Белград во дијалогот, ЗСО им дава широк спектар на надлежности на Србите

Ана Ололовска

Нема повредени патници во запалениот автобус на „Ниш експрес“

Горан Наумовски

ВИДЕО: Се запали автобус на „Ниш експрес“, не се знае дали има повредени

Горан Наумовски

Расветлено е двојното убиство на Бежаниска Коса

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Им сечеле глави на кучиња и ги замрзнувале: Страшни снимки од прифатилиште за животни во Србија

А1он