Почина работникот кој беше тешко повреден во експлозија во Лештани

Од:

Починатиот работник Б.Р. (30) кој вчера бил повреден во експлозија во фабрика во Лештани.

Тој вчера бил примен во Ургентниот центар поради тешки повреди, поточно изгореници, каде и починал.

Двајца работници беа тешко повредени во пожар што се случи вчера нешто пред пладне во Лештани.

Пожарот избувнал во производствената хала на фабриката за ракетни погонски системи.

Би можело да ве интересира

Ликвидиран е Фатон Хајризи, убиецот на српскиот полицаец

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Уапсен е маж осомничен дека е вмешан во убиството на полицаецот во Лозница

Горан Наумовски

Артан Хајзири тврди дека е во Германија и дека не е вмешан во убиството на српскиот полицаец

Горан Наумовски

Потрага во Србија: Артан Хајзири од Косово пукаше во двајца полицајци во Лозница

Горан Наумовски

Шолц итно патува во Србија, ќе потпише договор со Вучиќ тврди Политико

Грозоморен случај во Србија: Татко му ги ставал на врел шпорет дланките и стапалата на синот

Катерина Ѓуровски