Македонија

Последни, најнови вести и видеа од Македонија – Политика – Економија

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ даде отчет за сработеното

А1он
На годишнината од предвремените парламентарни избори, ВМРО-ДПМНЕ, даде отчет за сработеното. „Овие денови е годишнина и од последниот пораз кој го доживеа Бранко Црвенковски. Граѓаните
Македонија

Тодоров два часа работеше на шалтер во болница

А1он
Невообичаена слика во Градската општа болница. Првиот човек во здравство ги услужуваше на шалтер пациентите. На несекојдневен , но за него веќе својствен начин, Министерот
Македонија

Велјаноски: Македонија посветена на реформите

А1он
Претседателот на Собранието Трајко Велјаноски на средбата со словенечкиот колега Грегор Вирант, искажа благодарност за постојаноста во принципиелната политика и поддршка на Република Словенија кон
Македонија

СДСМ: Изминатата е најлоша година во историјата на Македонија

А1он
СДСМ на прес конференција ги сумираше резултати една година по предвремените парламентарни избори. Од партијата заклучија дека „економијата никогаш не била полоша на меѓународен план,
Македонија

Одложено судењето за приведен во „Монструм“

А1он
Скопскиот Кривичен суд денеска го одложи судењето за еден од приведените во полициската акција „Монструм“ поради техничка неможност тој да биде спроведен во судот. Станува
Македонија

Разрешениот струшки муфтија тврди дека во Струга нема радикален ислам

А1он
Одредени државни, политички и верски структури вршеа притисок врз муфтиството на ИВЗ во Струга, не можејќи повеќе да ја трпат нашата работа и активности обвини
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Во чии џебови завршија парите во времето на СДСМ?

А1он
„Ние ја направивме Порта Македонија како и сите објекти, патишта, помош за земјоделците, одговори портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Бичиклиски, на обвинувањата од СДСМ за како