Магазин

Позната причината за самоубиството на Робин Вилијамс

А1он
Само една недела откако пристигнаа официјалните резултати од обдукцијата кои потврдија дека славниот актер Робин Вилијамс извршил самоубиство, медиумите откриваат и нови детали за причината
Видео

(ВИДЕО) Потресна снимка на мигрантите-дете кое успеа да влезе во возот ја бара својата мајка

А1он
Камерите во Гевгелија ја забележаа драмата на едно дете кое се најде во возот за Белград но остана разделено од своите родители. Во плач, безуспешно
Магазин

Идната недела ќе има спектакуларен дожд од метеори

А1он
Идната недела во ноќта помеѓу среда и четврток не очекува феноменот што се случува еднаш во годината-дождот од метеори-Персеид, за кој се најавива дека оваа
Видео Регион

(ВИДЕО) Истекува времето за спас на киднапираниот Хрват

А1он
Хрватската влада продолжува да работи на решавање на проблемот со киднапираниот хрватски државјанин, но поради чувствителноста на ситуацијата во овој момент не можеме да откриваме
Македонија

Министерот Иво Ивановски ќе поднесе оставка до септември

А1он
Министерот за информатичко општество, Иво Ивановски, ќе поднесе оставка и од септември ќе биде на одговорна позиција во приватна меѓународна компанија. Во изјава за МТВ,
Македонија

10-годишно момче и 14-годишно девојче-првите жртви на невремето во Тетово

А1он
Безживотното тело на 10-годишно момче испливало во надојдената вода во куќа во Голема речица, а девојче од четиринаесет години е донесено во безживотна состојба во
Македонија

Пријави за жртви во Тетово, полицијата нема пристап за да потврди

А1он
Според неофицијални и се уште непроверени информации невремето во тетовскиот регион предизвика жртви и голема материјална штета. Од СВР-Тетово информираат дека во Голема Речица во
Македонија

(ВИДЕО) Се излеа реката Пена, поплави во Тетово

А1он
Поројните дождови кои го зафатија тетовскиот регион предизвикаа значителна штета, страв и паника кај граѓаните. По прелевањето на водата од коритото на Пена, многу од