sileks

Спорт

Силекс го освои фудбалскиот Куп, на пенали беше подобар од Академија Пандев

А1он
Фудбалерите на Силекс триумфираа во овогодишното издание на Македонскиот куп, совладувајќи ја вечерва екипата на Академија Пандев со 4:3 на пенали, откако финалето на Националната
Спорт

ПМФЛ: Силекс ја совлада Академија Пандев во увертира на 29. коло

А1он
Фудбалерите на Силекс триумфираа попладнево во Кратово над Академија Пандев со 3:2 (2:0) во воведниот натпревар од 29. коло во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ).
Спорт

Силекс и Академија Пандев ќе играат во финалето на Купот на Македонија

А1он
Фудбалерите на Силекс ќе играат во финалето на Куп на Македонија, откако попладнево во полуфиналето ја совлада Струга Трим Лум со 1:0. Стрелец на победничкиот
Спорт

Квалификации за ЛШ: Силекс го доби шампионот на Азербејџан

А1он
Фудбалскиот клуб Силкес за противник во првото коло од квалификациите за Лигата на шампионите го доби шампионот на Азербејџан – Карабах. Натпреварот треба да се