kosovska policija

Регион

Свечља: Шест лица се уапсени

А1он
Министерот за внатрешни работи на Косово, Џељаљ Свечља изјави дека косовската полиција при денешната акција на Косово открила поголема количина оружје. „Подготовките беа за масовен
Регион

Оклопни возила на косовската полиција тргнаа кон Јариње-доаѓале моторџии од Србија

А1он
Оклопни возила на косовската полиција се упатија кон јариње пренесува Коха. Заменик-директорот на полицијата за регионот Север, Ветон Елшани, за Коха изјави дека добиле „информации
Регион

Едномесечен притвор за Србинот уапсен на „Јариње“

А1он
Основниот суд во Приштина му одреди мерка притвор од еден месец на Србинот М.А. М.А. бил уапсен вчера на „Јариње“ од косовската полиција под сомнение
Регион

Косовска полиција: Три пати бевме нападнати на пат кон Брњак, одговоривме на нападот

А1он
Косовската полиција денеска соопшти дека во три различни случаи биле нападнати со огнено оружје од, како што наведоа, „криминални групи“, на патот што води кон
Регион

Косовска полиција: Нема повредени во денешните инциденти во Зубин Поток и во Косовска Митровица

А1он
Косовската полиција денеска соопшти дека во попладневните часови имало пукотници и експлозии во Зубин Поток и на северот на Косовска Митровица, но дека нема повредени.
Регион

Во Косово запален автомобил на Србин, припадник на косовската полиција

А1он
„Уште еден службеник на косовската полиција, Србин по националност, денеска беше нападнат од нелегални структури со палење на неговиот автомобил со легални регистарски таблички РКС“,
Регион

Двајца браќа од Косово се обиделе да киднапираат две малолетни девојчиња: Се уште се трага по едниот

А1он
Браќата Ајет и Кастриот Бајра од Исток, град и општина во северозападниот дел на Косово, се обиделе да киднапираат две малолетни девојчиња, пренесува Индекс онлајн.
Регион

Пукотници врз косовската полиција на границата со Србија

А1он
Косовската полиција е нападната денеска на пладне со огнено оружје, додека пуштала патролен чамец во езерото Газивода (Ујман) на границата со Србија, јави дописникот на
Регион

Косовската полиција тврди дека спречила терористички инциденти

А1он
Генералниот директор на косовската полиција Шпенд Маџуни во извештај до Одборот за внатрешни работи на косовското Собрание изјави дека полицијата на различни места во земјата