Македонија

Тодоровиќ се откажа од изградбата на нов објект за општина Центар

А1он
Општина Центар ја повлече точката од дневен ред за изградба на нов објект. По синоќешниот протест на граѓаните и опозицијата, градоначалникот на општина Центар, Владимир
Македонија

Претепани тројца Албанци во Ѓорче Петров

А1он
Порталот на албански јазик, Порталб извести дека тројца Албанци се брутално претепани во скопската населба Ѓорче Петров, меѓу кои и едно 15-годишно девојче. До тепачката
Свет

Медведев: Не кажувам колку вонземјани има меѓу нас, за да нема паника

А1он
Рускиот премиер Дмитриј Медведев незнаејќи дека се вкчучени микрофоните, по телевизиската емисија на водителката и кажа дека постојат вонземјани кои се шетаат по планетава. Видеото
Свет

Хилари Клинтон ја обвини Русија за “советизација” на Источна Европа и Централна Азија

А1он
Уништувањето на опозицијата во Источна Европа и Централна Азија може да доведе до нова “Советизација” на овие земји. Ова мислење беше изразено од државниот секретар