obvinitestvo

Македонија

Обвинителен акт против скопјанец за шверц на дрога

А1он
По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен акт против 47-годишен скопјанец, кој се товари дека сторил кривично дело „неовластено производство и пуштање
Македонија

Јанева денеска стапува на функција

А1он
Советот на јавни обвинители пред полноќ едногласно ја избра Катица Јанева за специјален јавен обвинител. Тројца од членовите зедоа збор и ја образложија нејзината биографија