Јанева денеска стапува на функција

Од:

Советот на јавни обвинители пред полноќ едногласно ја избра Катица Јанева за специјален јавен обвинител. Тројца од членовите зедоа збор и ја образложија нејзината биографија по што беше заклучено дека достоинствено ќе ја врши функцијата.

Претпладне се очекува таа да даде заклетва во Советот по што ќе ја преземе функцијата.

Би можело да ве интересира

Катица Јанева го загуби правото да работи надвор од затворот „Идризово“

Катерина Ѓуровски

Ниту измените во Кривичниот законик, ниту најавената амнестија не ја опфаќаат Катица Јанева

Пендаровски одби да ја помилува Катица Јанева

Орце Костов

Врховен им ги потврди затворските казни на Катица Јанева и Бојан Јовановски за „Рекет“

Кристијан Ландов

Судењето за милионот одложено, сведоците не дојдоа, тужените бараа да се суди без нив

Ландов

(ВИДЕО) Интервју со синот на Катица Јанева: Во пералната и фонтаната ни бараа прислушкувани разговори, мајка ми има што да каже, ќе дојде ден

Кристијан Ландов