Македонија

Скандал во Свети Николе: Партиски активисти откриени како внесуваат гласачки материјал и копии на гласачки кутии

А1он
Нешто пред 20 часот партиски активисти биле забележани како влегуваат во гимназијата Кочо Рацин во Свети Николе. Симпатизери на друга партија забележале дека има народ
Македонија

Ангелов: Чувам неколку СМС пораки со понудите на Груевски до мене

А1он
Претседателот на Достоинство, Стојанче Ангелов вечерва на својот фејсбук профил одговори на обвинувањата на премиерот Никола Груевски, дека е платеник на Бранко Црвенковски за ситни
Магазин

МТВ: Спотот за Империја не ги задоволува стандардите за достојно претставување на Македонија

А1он
МТВ се огласи со став дека видео записот за евровизиската песна Империја не ги задоволува стандардите и ќе бидат извршени корекции. Шефот на Евровизиската делегација
Македонија

Мислешево: И покрај забраната, утре ќе се постави македонското знаме

А1он
И покрај сите притисоци да не го поставуваат македонското знаме, жителите на струшкото село Мислешево утре во 11 часот на влезот од селото, кај мотелот
Македонија

Министерството за труд и социјална политика прогласи неработен ден во недела

А1он
Недела, 27 јануари, „Свети Сава“, е неработен ден за припадниците на српската заедница во Република Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика. Министерството воедно, на
Македонија

Иванов му го честита вториот мандат на Обама

А1он
Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов упати честитка до претседателот на САД Барак Обама, по повод неговата свечена инаугурација и официјален почеток на вториот мандат како