Македонија

Обвинителството побара притвор за сообраќајната несреќа кај Удово

А1он
Основното јавно обвинителство – Гевгелија започна постапка против две лица осомничени за вчерашната сообраќајна несреќа во близина на Удово. Надлежниот обвинител до Основниот суд во
Македонија

По признанието на Богов, Јавното обвинителство да ги повика сите сведоци за кривичните пријави против Миноски и Бришкоска

А1он
Гувернерот Богов, во интервјуто за Алсат-М телевизија, обидувајќи се да го оправда своето присуство на конференциската врска со агентите и кредиторите одржана на 18.07.2016 година,
Македонија

Се уште се трага по мажот и автомoбилот во акумулацијата Калиманци

А1он
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Делчево и натаму врши увид на локацијата кај вештачката акумулација Калиманци, каде вчера беше пронајдено телото на
Македонија

Почетокот на изградбата на училиштето во Капиштец зависи само од Владата

А1он
Општина Центар е подготвена за започнување на градбата на новото основно училиште во Капиштец. Согласно законите, сите правни процедури се завршени и веќе е избран
Македонија

Мажот и жената се расправале пред да паднат во вештачкото езеро

А1он
Сопружниците од Македонска Каменица кои вчера погинаа во вештачкото езеро кај браната Калиманци, по се изгледа имале раправија пред падот во водата. На телото на
Македонија

ФРОДЕМ: Наместо партиско обезбедување, МПЦ сама да го одржува редот за време на празниците

А1он
ФРОДЕМ оценува дека отсуството на народ на одбележувањето на 2 Август 2016 година јасно покажува колку е ниска довербата кон режимот, но и во целина