Dacic

Регион

Дачиќ: Српскиот парламент ќе се конституира до крајот на јули

А1он
Досегашниот претседател на српското Собрание и лидер на СПС, Ивица Дачиќ, денеска изјави дека очекува до крајот на јули да се конституира новото свикување на
Регион

Дачиќ: Очигледно е дека Австралија ќе одлучи да го депортира Ѓоковиќ

А1он
Претседателот на српскиот парламент Ивица Дачиќ изјави дека однесувањето на австралиските власти кон тенисерот Новак Ѓоковиќ, кој помина неколку дена во притвор во Мелбурн поради
Регион

Дачиќ: Курти политички преживува поради инциденти, добро e враќањето на дијалогот

А1он
Претседателот на Собранието на Србија, Ивица Дачиќ изјави дека премиерот на Косово, Албин Курти „има своја динамика, агенда и политички преживува на инциденти“, истакнувајќи дека
Регион

Дачиќ: Чанак добил пари за поттикнување насилство врз СПЦ на Цетиње

А1он
Претседателот на Собранието на Србија, Ивица Дачиќ денеска го обвини лидерот на Лигата на социјалдемократите на Војводина (ЛСВ), Ненад Чанак, дека отишол на Цетиње за
Регион

Дачиќ: Луѓето веруваат во теории на заговор, тоа ја кочи вакцинацијата

А1он
Претседателот на Парламентот на Србија, Ивица Дачиќ, денеска предупреди дека најголемата причина за отпор кон вакцинацијата кај милиони луѓе во Европа е потпирањето на теориите
Регион

Девојка по име Соња тврди дека му е вонбрачна ќерка на Ивица Дачиќ

А1он
На претседателот на српскиот Парламент и лидер на Социјалистичката партија, Ивица Дачиќ, му стигнала имејл порака во кој млада жена која се претставува како Соња,
Регион

Дачиќ тврди дека на Вучиќ му се заканува „обединет одговор“ од српската и црногорската мафија

А1он
На претседателот на Србија, Александар Вучиќ, му се заканува „обединет одговор“ од црногорската и српската мафија затоа што се бори против организираниот криминал. Со такво
Регион

Во Србија почна имунизацијата со вакцината Спутник V, први ја примија Дачиќ и Вулин

А1он
Претседателот на српскиот Парламент Ивица Дачиќ, министерот за внатрешни работи Александар Вулин и државниот секретар во Министерството за здравство Мирсад Ѓерлек ја примија руската вакцина
Регион

Коронавирусот се појави и пред кабинетот на Дачиќ

А1он
Во Министерството за надворешни работи на Србија каде министер е Ивица Дачиќ се заразени вкупно четири лица, пренесуваат српските медиуми. Покрај генералниот секретар, Вељjко Одаловиќ