Македонија

Бомба за Јанушев: Ако ја видам наредниот пат, ќе ѝ дадам еден бокс во фаца

Кристијан Ландов
На нов канал на „Јутуб“, овој пат именуван како „Обнова на режимот“, се објавуваат снимки од разговори меѓу носителот на изборната единица три од ВМРО-ДПМНЕ,
Македонија

Уапсена поранешната манекенка Накова, наместо во самоизолација била на базен

Кристијан Ландов
Поранешната манекенка Александра Накова-Гајдаџиев попладнево е уапсена во Гевгелија бидејќи не го почитувала решението за самоизолација, потврдуваат за „А1он“ од МВР. Оттаму велат дека таа
Македонија

Осумнаесет затвореници од „Идризово“ во изолација, меѓу нив и Сеад Кочан

Кристијан Ландов
Осумнаесет затвореници од затворот „Идризово“ се во самоизолација поради контакт со осуденик кој се заразил со коронавирус. Директорот Боби Мојсовски вели дека целото крило во
Македонија

Кичеец дал изјава во полициска станица за објавените аудио разговори со Мицкоски и Дака

Кристијан Ландов
Осуденикот во „Рекет“, Зоран Милески-Кичеец, чиј глас изминатиов период се слуша во повеќе разговори со лидерот Христијан Мицкоски, но и со црногорскиот бизнисмен Миодраг Давидовиќ
Македонија

Жбогар до охриѓани: Вашите предци не ви ги оставија Охрид и Охридското Езеро за да ги уништите

Кристијан Ландов
Амбасадорот на Европската Унија Самуел Жбогар му даде поддршка на градоначалникот на Охрид Константин Георгиевски во справувањето со дивоградбите во Охрид. Тој упати и апел
Македонија

Охридскиот градоначалник бара поддршка: Да прифатиме дека дивоградби на крајбрежјето повеќе ќе нема

Кристијан Ландов
Процесот на рушење на дивоградби во Охрид ќе трае и можеби ќе треба да го продолжи некој друг градоначалник после мене, вели првиот човек на
Македонија

Петровска за „теретана“ и Мицкоски: Недостасуваат снимки од две камери, од периодот кога теретаните беа затворени

Кристијан Ландов
Случајот „теретана“ поврзан со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не може да биде затворен со додека не се докаже кога е направена снимката објавена на
Македонија

Османи: По изборите ќе почнеме со подготовки за попис на населението

Кристијан Ландов
Вицепремиерот од Бујар Османи, кој истовремено е висок функционер во ДУИ, најави дека подготовки за спроведување на пописот ќе започнат по изборите. Предвремените парламентарни избори
Македонија

(ВИДЕО) Заев: ЕУ ја утврди преговарачката рамка, нека запрат лагите дека сме го изгубиле македонскиот јазик

Кристијан Ландов
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев преку прес-конференција пред Собранието порача дека македонската интеграција во Европската Унија се забрзува, а за тоа е доказ и утврдувањето
Македонија

Кривична пријава и државен карантин за синот на починатата кој учествуваше во инцидентот пред „8 Септември“

Кристијан Ландов
Обид насилно да се изнесе тело на почината од коронавирус е причината за инцидентот што вчера изби во болницата „8 Септември“. Од Министерството за внатрешни