Македонија

СДСМ: Помош од 6.000 денари за 283.000 граѓани, продолжува вистинската грижа за сите

А1он
Владата предводена од СДСМ продолжува со вистинска грижа за сите граѓани, за сите компании погодени од последиците на пандемијата со коронавирусот.И покрај обидите за блокади
Македонија

ВМРО-ДМПНЕ: Поради неспособните Филипче и Заев, државата меѓу последните ќе набавува вакцини против корона

А1он
Додека сите земји се борат за итна и неодложна набавка на анти корона вакцини, неспособниот Филипче најави дека таквите вакцини би можело да пристигнат дури
Свет

Трамп првпат се појави на републикански митинг по поразот на претседателските избори

А1он
Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа на митинг во Џорџија поддржа двајца републикански кандидати за во Сенатот, се пожали за својот пораз, и ги повика гласачите
Свет

Ерменската опозиција му постави ултиматум на Пашинијан

А1он
Ерменската опозиција синоќешниот протестен марш во Ереван го заврши пред резиденцијата на премиерот Никола Пашинијан, каде му даде ултиматум да поднесе оставка до 8 декември.
Регион

Забрана за собири и протести во Грција на 12-годишнината од убиството на Григоропулос

А1он
Забрана за секаков вид собири на четири или повеќе лица, од 5 часот утрово е во сила во Грција, на денот на 12-годишнината од тинејџерот
Спорт

Со голем пресврт Србија го урна светскиот шампион Холандија

А1он
Репрезентацијата на Србија ја оствари првата победа во воведниот настап на женското ракометно првенство кое се одржува во Данска. Србинките направија голем пресврт и по
Македонија

Филипче: Ако опозицијата не го кочеше заемот од Светска банка, сега наместо една ќе имавме 16 опремени модуларни болници

А1он
Опозицијата се однесува апсолутно нерационално и апсурдно, организира протести на кои не си почитуваат мерките за заштита, а не оди на избори, наводно поради пандемијата
Свет

Урсула фон дер Лајен: Договор за Брегзит нема да има ако не бидат решени разликите

А1он
Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен изјави дека сè уште има „значителни разлики“ во ставовите на Брисел и Лондон и оти договорот за