Регион

Коронавирусот го одзеде животот на познатиот албански актер и режисер Кочо Деволе

А1он
Во 75-та година од животот почина еден од најпознатите албански актери и режисер, Кочо Деволе откако му се влошила состојбата по заразата со Ковид-19. Деволе
Македонија

Почина д-р Владимир Евтимовски од Тетово поради компликации од Ковид-19

А1он
Уште едно медицинско лице ја загуби битката со коронавирусот. Тетовскиот доктор, радиологот, Д-р Владимир Евтимовски од Клиничката болница во Тетово почина поради компликации предизвикани од
Свет

Претседателот на Мексико чека правна потврда за да му честита на Бајден

А1он
Мексиканскиот претседател Андрес Мануел Лопез Обрадор изјави дека нема да му честита на победникот на претседателските избори на САД додека резултатот не биде правно потврден.
Свет

Кралицата Елизабета првпат во јавност со маска

А1он
Британската кралица Елизабета јавноста првпат имаше можност да ја види со маска. Денеска беа објавени фотографиите од церемонијата во Вестминистерската капела на гробот на Непознатиот
Македонија

Трагична сообраќајка во струмичко, Радовишанец го загуби животот

А1он
Педесет и осумгодишниот Б.К. од Радовиш вчера попладне загинал во сообраќајка која се случила на локалниот пат Струмица-село Просениково, информираат од СВР Струмица. Според полицијата,
Свет

Акишино официјално устоличен за престолонаследник на Јапонија

А1он
Акишино, помладиот брат на јапонскиот цар Нарухито, денеска официјално е устоличен за престолонаследник на Јапонија. Целодневната церемонија во Царската палата требаше да се одржи во
Македонија

СДСМ: Стравот од пораз Мицкоски го затскрива зад лажна загриженост за здравјето на граѓаните

А1он
Мицкоски постојано ги крши мерките за заштита од коронавирусот, а сега не оди на избори во Штип затоа што се плаши од уште еден пораз
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Филипче мора да понесе одговорност за сите задоцнети реакции и за сите изгубени животи

А1он
Шверцерското ноќно објавување на бројот на починати и новозаразени нема да ја намали одговорноста и неспособноста на гробарскиот тандем Заев Филипче – порачува ВМРО ДПМНЕ.