Свет

ФОТО: Швеѓанка обвинета за сексуални активности со човечки скелети

А1он
Против 37-годишна жена во Шведска е покренато обвинение при Општинскиот суд во Гетеборг под соменавње за извршено кривично дело скрнавење на гроб. Според обвинителот започнатиот судски
Македонија

Грчките медиуми за синоќешниот состанок на Нимиц со Јолевски и Василакис

А1он
Речиси сите грчки медиуми синоќа и денеска  јавија за средбата меѓу медијаторот Метју Нимиц и амбасадорите Зоран Јолевски и Адамантиос Василакис, цитирајќи ја државната агенција
Свет

Во примероци облека од познати марки пронајдени опасни хемикалии

А1он
Еколошката организација Гринпис во рамки на истрагата, што ја спроведе откри поврзаност меѓу голем број фабрики за облека и загаденоста на водата. Гринпис истражи најмалку
Македонија

Средба на министерот Бесими со странските одбранбени аташеа

А1он
Министерот за одбрана Фатмир Бесими денеска во касарната „Илинден“ ќе има средба со странските одбранбени аташеа акредитирани во Република Македонија.  На средбата ќе присуствува и началникот