zanimlivosti

Магазин

Момче од Бања Лука стана хит поради „костумот“ за матурската забава

А1он
Фотографиите од матурата на технолошкото училиште во Бања Лука станаа вирален хит благодарение на еден ученик кој носеше интересен „костум“ на матурската вечер. Додека неговите
Магазин

(ВИДЕО) Неверојатно: Ја слушала навигацијата и со автомобилот паднала во море

А1он
На социјалните мрежи беше објавено видео на кое се гледа како туристите на Хаваи паднале со својот автомобил во морето откако ги следеле инструкции на
Магазин

(ВИДЕО) Српска водителка: „Србија е двојно помала, можеби дури и повеќе од двојно помала од Америка“

А1он
По трагедијата во Белград во која момче уби неколку соученици и чувар, многу медиуми зборуваа за слични злосторства во Америка. Слична идеја имала и водителката
Магазин

(ВИДЕО) Човек отвори контејнер, а од него излезе мечка: Се уплашија еден со друг, па почнаа да бегаат

А1он
Директор на основно училиште почнал да бега откако мечка излегла од школски контејнер во Западна Вирџинија. Она што ја направи средбата уште пошокантна е тоа
Магазин

ВИДЕО: Работник го поправаше крилото со селотејп пред да полета авионот, патниците збунето го гледаа

А1он
Видеото објавено на TikTok од корисникот myhoneysmacks покажува како работник во авиокомпанија врши итно одржување на левото крило на авионот додека седи на асфалтот на
Магазин

Автомобил слета на првиот кат од куќата и за малку ќе завршеше во спалната соба: Како успеа да го направи ова?

А1он
Оваа вест би изгледала неверојатно да нема фотографии како доказ! Автомобил, кој во неделата се движел со голема брзина, влетал на првиот кат од куќа
Магазин

Позната водителка го шокираше светот: Ги одмрзна клетките на починатиот син, а со помош на сурогат мајка доби внука

А1он
Шпанската актерка и водителка Ана Обрегон откри дека всушност е баба на ќерка која ја родила сурогат мајка, а не мајка. Обрегон го добила детето
Магазин

(ВИДЕО) Медицинска сестра 20 години вбризгувала ботокс, а потоа престанала: На нејзиното лице се случи голема промена која не ја очекувала

А1он
Бренда Блеј, медицинска сестра од Калифорнија, објави видео на Тик Ток и објасни што се случило со нејзиното лице кога престанала да користи ботокс. Таа
Магазин

ВИДЕО: Со автомобилот се залета на автопат, а потоа летна три метри во воздух

А1он
Кога црниот Kia Soul со голема брзина се приближил до белиот камион, од него испадна левото тркало. Камера од Тесла што патувала на автопатот низ
Магазин

92-годишниот медиумски магнат се вери со 25 години помладата девојка: Да ја поминеме втората половина од животот заедно

А1он
Еден од најмоќните медиумски тајкуни, 92-годишниот Руперт Мердок и неговата 25-годишна девојка Ен Лесли Смит се свршија. Ова ќе биде петти брак за Мердок. Тој