zanimlivosti

Магазин

Што сѐ ги нервира вашите колеги кај вас?

А1он
Испитување на мислењето спроведено месецов меѓу 4.200 корисници на услугите за барање работа во Русија, покажува кои се најнепријатните и најиритирачки особини кај колегите со
Магазин

Гратче во САД со уникатна идеја за борба против корона-кризата

А1он
Печатница која се наоѓа во малиот музеј во гратчето Тенино, Вашингтон, САД, „се врати во живот“ по близу 90 години „молчење”. И сега задачата беше
Магазин

Вработен во Старбакс во Сан Диего добил „интернет бакшиш“ од речиси 100.000 долари

А1он
Вработен во кафетеријата Старбакс во Сан Диего, Калифорнија, одбил да услужи жена која не сакала да носи заштитна маска. Истиот потоа, откако видео-снимката од тој
Магазин

Се продава родното место на Че Гевара

А1он
Станот каде што се родил славниот јужноамерикански револуционер Ернесто – Че Гевара, оди на продажба. Местото во аргентинскиот град Росарио со површина од 240 квадратни
Магазин

Вo руините на полски замoк пронајден ковчег со сребро од Втората светска војна

А1он
Во полскиот град Нови Сач, се наоѓал кралски замок од 14. век, кој бил делумно разурнат за време на Втората светска војна. Во неговите урнатини,
Магазин

Јела Вонк заработува стотици илјади од својата носена долна облека

А1он
Поранешната холандска балерина Јела Вонк вели дека заработува стотици илјади евра месечно продавајќи ја својата носена долна облека. Вонк сега живее во Шпанија и на
Магазин

На протест тргнала со транспарент, дома се вратила со свршенички прстен

А1он
За време на неодамнешните протести против расизмот во САД, демонстрант од американската сојузна држава Северна Каролина ја запроси својата девојка. За време на протестен марш