zname

Македонија

ВИДЕО: Во Лабуништа подигнато 20-метарско албанско знаме

А1он
Во струшко Лабуништа денеска беше подигнат 20-метарски јарбол со државното знаме на Република Албанија. Јарболот е поставен во центарот на селото, на плоштадот „Мустафа Али
Македонија

Дваесетметарско албанско знаме ќе се вее во Лабуништа

А1он
Дваесет метарско албанско знаме на 28 ноември, за 101 годишнината од независноста на Албанија ќе биде подигнато во центарот на струшкото село Лабуништа. Постаментот каде
Македонија

(ВИДЕО) Величковски: Да се забрани употребата на знамето со сонцето од Вергина

А1он
Ивон Величковски од Либералната партија побара да се забрани употребата на знамето со сонцето од Вергина на јавни настапи, партиски митинзи, спортски натпревари и на
Македонија

Во Гостивар запалено државното знаме пред зградата на ХЕЦ Маврово

А1он
Непознат сторител го запалил знамето на Република Македонија кое било истакнато на јарбол пред зградата на дирекцијата на ХЕЦ Маврово. Случајот го потврдуваат и од
Македонија

ФОТО: Во Лабуништа ќе биде поставено 25-метарско албанско знаме

А1он
Во струшкото село Лабуништа, ќе биде поставено 25-метарско државно знаме на Албанија. Постаментот и бетонската подлога каде ќе биде поставено знамето се веќе направени. Знамето
Македонија

Украдено државното знаме од јарболот пред Управата за борци и воени инвалиди

А1он
Вчера во 09:30 часот е пријавено дека од јарболот пред објектот во кој е сместена Управата за борци и воени инвалиди во Скопје, е симнато и одземено државното
Македонија

Во село Оровник поставен јарбол висок 15 метри

А1он
Денеска во село Оровник беше поставен јарбол висок 15 метри со знамето на Република Македонија. На присутните им се обрати градоначалникот на општина Дебарца, Игор
Македонија

Протерани петтемина странци кои го оштетија државното знаме во Охрид

А1он
Македонските власи ги протераа странските државјани кои ноќеска го симнаа и оштетија државното знаме од јарболот во центарот на Охрид. Основниот суд во Охрид по
Македонија

Охрид: Непознати лица од јарбол го симнале и оштетиле државното знаме

А1он
Вчера во ноќните часови, во Полициската станица Охрид било пријавено дека на плоштадот „Свети Климент Охридски“, четири до пет непознати лица од јарбол го симнале
Македонија

ВИДЕО: Албанци од Приштина, искинаа и запалија македонско знаме

А1он
Група националисти од Косово, извикувајќи наредливи пароли за Македонија, го искинаа и запалија државното знаме. Од видеото кое што е поставено вчера на „Youtube“, јасно