zname

Македонија

Македонски хакери нападнаа албански владини веб страници во знак на одмазда

А1он
Како одговор на палењето на македонското знаме од страна на навивачите во Албанија, македонска хакерска група нападна и обезличи албански владини и воени веб страници.
Спорт

Навивачи во Албанија запалија македонско знаме

А1он
Група навивачи на албанската фудбалска репрезентација го запалиле македонското знаме пред натпреварот меѓу Албанија и Словенија, настан кој тие го снимиле и го објавиле на
Македонија

Симнато и одземено државното знаме на Р. Македонија во Чаир

А1он
Едно или  повеќе непознати лица, од бандерите ги симнале државните знамиња поставени во општина Чаир, по повод Денот на независноста. Во ЦИК-Скопје, пријавено е дека
Македонија

Запалено македонското и осквернавено албанското знаме во Чаир

А1он
Две момчиња, засега со непознат идентитет, го запалија македонското и го осквернавија албанското знаме пред општина Чаир. Според полициски извори, нцидентот се случил синоќа околу
Македонија

Одложено судењето за палењето на македонското знаме

А1он
Судењето против 47 годишниот Исмаили Минир од струшкото село Шум кој на 23 јануари во Струга годинава го запали македонското државно е одложено во струшкиот