zelenski

Свет

Украинскиот претседател Зеленски е позитивен на Ковид-19

А1он
Украинскиот претседател Володимир Зеленски е позитивен на Ковид-19, соопшти неговиот кабинет. Шефот на државата се чувствува добро, се нагласува во соопштението. Зеленски е во самоизолација
Регион

Телефонски разговор Рама- Зеленски за кризата во Украина

А1он
Албанскиот премиер Еди Рама, во својство на претседавач на Организацијата за безбедност и соработка во Европа, ОБСЕ, остварил телефонски разговор со украинскиот претседател Володимир Зеленски,
Свет

Зеленски предупредува на „белоруски Донбас“

А1он
Претседателот на Украина Владимир Зеленски денеска предупреди на заканата од појава на „жежок Донбас“ на територијата на Белорусија. Реакцијата на Зеленски уследи по одлуката на
Свет

Сопругата на украинскиот претседател Зеленски позитивна на коронавирус

А1он
Сопругата на украинскиот претседател Володимир Зеленски, Олена,  била тестирана позитивна за коронавирусот, соопштија украинските медиуми. Како што соопшти кабинетот на Зеленски, тестирани се и претседателот
Свет

Зеленски: Дијалог со народот на Донбас, не со лидерите на Републиката

А1он
Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска повтори дека нема да се вклучи во дијалог со лидерите на самопрогласената Република Донбас. – Ние сме подготвени да разговараме
Свет

Се појави уште еден укажувач против Трамп

А1он
Во покренатиот процес за отповикување на американскиот претседател, Доналд Трамп, дојде до ново изненадување откако се појави втор укажувач, соопштија адвокатите што го претставуваат првиот
Свет

Украина: Зеленски не се појави на закажана дебата, Порошенко остана сам

А1он
Само една недела пред вториот круг од претседателските избори во Украина, имаше необична ситуација, еден од кандидатите, Володимир Зеленски, не се појави на закажаната дебата
Свет

„Газета“: Зеленски може ќе биде убиен пред вториот круг од претседателските избори

А1он
Комичарот Владимир Зеленски, кој освои најмногу гласови во првиот круг на претседателските избори во Украина, може да биде убиен пред вториот круг, изјави новинарот на
Свет

Комичарот Зеленски освои најмногу гласови на изборите во Украина

А1он
Комичарот Володимир Зеленски освои најмногу гласови на претседателските избори денеска во Украина, но не доволно за да победи уште во првиот круг, покажуваат излезните анкети.