zaharova

Свет

Захарова: Новинарот собирал строго доверливи информации

А1он
Активностите поради кои беше приведен новинар во Екатеринбург не се поврзани со новинарството, напиша денеска на својот канал Телеграм портпаролката на руското Министерство за надворешни
Свет

Реакција на Русија за апсењето на Путин: Одлуките на Меѓународниот кривичен суд немаат влијание врз Русија

А1он
Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова денеска изјави дека одлуките на Меѓународниот кривичен суд немаат влијание врз Русија и дека секоја нивна
Регион

Захарова: Кој ја праша Србија во 2008 година за „независноста“ на Косово

А1он
Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова денеска изјави дека лицемерието и дволичноста станале „визит-карта“ на западната дипломатија, како и дека никој ништо
Свет

Захарова: ЕУ ги игнорира разговорите за истрагите за „Северен тек“.

А1он
Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Европската унија целосно игнорира какви било разговори во врска со истрагата за експлозиите на
Свет

Захарова: Европратениците добиваат пари од американски воени компании

А1он
Пратениците во Европскиот парламент добиваат пари од американски воени компании, објави денеска портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова на својот канал Телеграм.
Свет

Реакција од Захарова: Караванот си врви, кучињата си лаат

А1он
Портпаролката на Министерството за надворешни работи на Русија, Марија Захарова, го коментираше повикот на Киев за исклучување на Русија од ОН со поговорката дека „караванот
Регион

Захарова за ситуација на Косово: Се наѕира вистински конфликт од големи размери

А1он
Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова ги коментираше последните настани на Косово. „Новото влошување што избувна во покраината убедливо покажува дека отстапувањето
Свет

Захарова: Русија и САД се на работ на директен конфликт

А1он
Опасна и кратковидна политика на Вашингтон ги доведе САД и Русија на работ на директен конфликт, изјави портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија
Свет

Захарова: Ватикан се извини поради коментарите на папата

А1он
Русија денеска соопшти дека добила извинување од Ватикан поради коментарите на папата Франциск минатиот месец дека руските војници од некои етнички малцински групи биле „најсурови“