marija zaharova

Магазин

ВИДЕО: Приватното видео на Марија Захарова како јаде јагоди предизвика реакции: „Ова е срамно“

А1он
Новинарот Кевин Ротрок на Телеграм видел видео од Марија Захарова, портпаролката на Министерството за надворешни работи на Русија, во кое таа, ни помалку ни повеќе,
Регион

Захарова: За смената на Петков одговорни се и Бетмен и жена-мачка

А1он
Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова, денеска иронично ги прокоментира обвинувањата на бугарскиот премиер во оставка, Кирил Петков, дека за неговото заминување
Свет

Захарова: Смртната казна е јасен пример за сите платеници

А1он
Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова денеска изјави дека смртните казни што им се изречени на странски борци во самопрогласената Доњецка Народна
Свет

Захарова: Ќе ги протераме западните новинари доколку Јутјуб ги блокира брифинзите

А1он
Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова денеска предупреди дека новинарите од западните земји ќе бидат протерани од Русија доколку Јутјуб го блокира
Свет

Захарова: Шведска е марионета на Велика Британија, а САД и ги диктира потезите

А1он
Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захараова на Телеграм го коментираше аплицирањето на Шведска за влез во НАТО. Таа вели дека во шведската
Свет

Русија: Над 900 украински борци од Азовстал се одведени во казнена колонија

А1он
Повеќе од 900 украински борци од челичарницата Азовстал во Мариупол се одведени во казнена колонија на територијата контролирана од Русија, изјави портпаролката на руското Министерство
Свет

Захарова: Русија ќе одговори на сите дрскости на западните земји

А1он
Русија ќе одговори на сите дрскости или незаконски чекори на западните земји, изјави портпаролката на руското Министерството за надоврешни работи Марија Захарова. „Некои потези се
Свет

Захарова: Продолжуваат контактите меѓу Русија и Украина

А1он
Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова денеска изјави дека продолжуваат контактите меѓу Русија и Украина во сферата на преговорите. „Контактите меѓу Русија
Свет

Захарова: Израелски платеници заедно со Азов се борат во Украина

А1он
Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова денеска изјави дека „израелски платеници практично се рамо до рамо со екстремистите од Азов во Украина“.
Свет

Захарова: Стотици руски дипломати протерани од земјите-членки на НАТО

А1он
Неколку стотици руски дипломати се вратија во Русија од земјите-членки на НАТО, изјави портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова за радиото „Русија“.