voda

Македонија

Корисниците од улиците „Страшо Пинџур“ и „Цицо Поповиќ“ утре без вода

А1он
Жителите лоцирани на улиците „Страшо Пинџур“ и „Цицо Поповиќ“ во општина Центар утре од 9:30 часот ќе бидат без вода. Како што информира Регионалниот центар
Македонија

Тричасовни рестрикции во водоснабдувањето во Тетово

А1он
Работната единица Водовод при Јавното комунално претпријатие во Тетово почна со тричасовни рестрикции во водоснабдувањето, од 1 до 4 часот по полноќ. Според раководителот на
Македонија

Дел од жителите од општина Центар утре без вода

А1он
Жителите лоцирани на потегот меѓу булеварот „Св. Климент Охридски“ и улица „Ленинова“ утре од 09:30 часот ќе бидат без вода. Како што информира Регионалниот центар
Македонија

Паразит „коњско влакно“ пронајден во водата за пиење од тетовскиот градски водовод

А1он
Паразит „коњско влакно“ во водата од тетовскиот градски водовод пронашол утрово Сабедин Јашари (62), жител на улицата „Прохор Пчински“ во Тетово. Водата од градскиот водовод Јашари од
Македонија

Револтирани жители на Сопиште го блокираа патот за Соње

А1он
Недостигот на вода за пиење ги натера жителите од скопско Сопиште да постават блокади на регионалниот пат Скопје – село Соње. Револтирани и загрижени се