tortura

Македонија

Паднаа во вода година и 8 месеци судење за „Тортура“

Васко Маглешов
Поради смена на поротник и поради истек на 90 дена, судењето за предметот „Тортура“ на СЈО почна од почеток. Судијката Александра Ристеска рече дека поротникот
Македонија

Поротникот од „Тортура“ поднел оставка поради семејни причини

Васко Маглешов
Поротникот кој поднесе оставка во предметот „Тортура“ на СЈО, се откажал од ангажманот поради семејни причини, велат од судот за „А1он“. „Еден од судиите –
Македонија

Пропаднаа две години судење за „Тортура“, поротник поднел оставка

Васко Маглешов
Судењето за предметот „Тортура“ се одложи поради болест на судијката Александра Ристеска, соопшти на денешното рочиште нејзината колешка, Ленка Давиткова. Но, на прашање на обвинителот
Македонија

Нови рочишта за „Титаник“, „Транспортер“ и „Тортура“

А1он
Во Основниот кривичен суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за предметите „Титаник“, „Транспортер“ и „Тортура“, кои од СЈО ги презеде во надлежност
Видео Македонија

ВИДЕО: Котевски не се појави да сведочи за апсењето на Бошкоски

Виктор Јованов
Поранешниот портпарол на МВР, Иво Котевски не се појави на денешното рочиште за случајот „Тортура“ за апсењето на лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски,
Видео Македонија

ВИДЕО: Камчев и Трајковска се изгушкаа по сведочењето за „Тортура“

Виктор Јованов
По завршување со своите искази пред судечкиот совет на денешното рочиште за случајот „Тортура“ кој се однесува на апсењето Љубе Бошкоски лидерот на Обединети за
Македонија

Камчев: Сите во Македонија разговараа за апсењето на Бошкоски, интересен беше предметот

Виктор Јованов
Бизнисменот Орце Камчев, во денешното сведочење за случајот „Тортура“ во врска со разговорот за апсењето на Љубе Бошкоски, меѓу него и новинарката Оливера Трајковска, рече
Видео Македонија

(ВИДЕО) Трајковска: Мијалков го известил Камчев за апсењето на Бошкоски

Виктор Јованов
Новинарката Оливера Трајковска на денешното сведочење во случајот „Тортура“ кој се однесува на апсењето на лидерот на Обединети за Македонија, на прашање на обвинителот изјави
Македонија

Нови рочишта за „Титаник“, „Тортура“ и „Тарифа“

А1он
Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за „Титаник“, „Тортура“ и „Тарифа“ на Специјалното јавно обвинителство. Случајот „Титаник“ се однесува на