ВИДЕО: Камчев и Трајковска се изгушкаа по сведочењето за „Тортура“

Од:

По завршување со своите искази пред судечкиот совет на денешното рочиште за случајот „Тортура“ кој се однесува на апсењето Љубе Бошкоски лидерот на Обединети за Македонија, новинарката Оливера Трајковска и бизнисменот Орце Камчев се изгушкаа пред Кривичниот суд.

Прва со сведочење заврши Трајковска, но таа наместо да ја напушти судницата, остана да го слушне и сведочењето на Орце Камчев по што заедно го напуштија судот.

Камчев и Трајковска денеска беа повикани да сведочат за апсењето на Бошкоски. Во еден од нелегално прислушуваните разговори кои ги изведуваше тогашната опозициска СДСМ, можеше да се слушне разговор помеѓу Камчев и Трајковска како разговараат за апсењето на лидерот на Обединети за Македонија.

Би можело да ве интересира

Поротникот од „Тортура“ поднел оставка поради семејни причини

Васко Маглешов

„Титаник“ продолжи со изведување докази

Ана Ололовска

Пропаднаа две години судење за „Тортура“, поротник поднел оставка

Васко Маглешов

Нови рочишта за „Титаник“, „Транспортер“ и „Тортура“

Ана Ололовска

Судот го казни вештакот на СЈО со 1500 евра

Васко Маглешов

Лиле Стефанова останува надлежна за „Империја“

Ана Ололовска