titanik 2

Македонија

Нови рочишта за „Тарифа“, „Труст“, Титаник 2“ и „Триста“

А1он
Во Кривичниот суд за денеска се закажани нови рочишта за предметите на СЈО „Тарифа“, „Труст“, Титаник 2“ и „Триста“. На обвинителна клупа ќе седнат поранешниот
Македонија

Тачи и Мијалков на 24 април седнуваат на обвинителна клупа за „Титаник 2“

А1он
На 24 април почнува судењето за Мендух Тачи, Сашо Мијалков, и поранешните членови на Државната изборна комисија, Сашо Срцев, Бедредин Ибраими, Анета Стефановска и Влатко
Македонија

Две „бомби“ ќе бидат доказ и против Тачи, Мијалков, судии од Управниот суд и членови на ДИК

А1он
Апелационите судии одлучија две „бомби“, од кои една јавно објавена, да бидат доказ во предметот „Титаник 2“. Во овој случај обвинети се Мендух Тачи и