titanik 2

Македонија

„Титаник 2“ се претвори во натпревар во знаење помеѓу Фатиме Фетаи и адвокатот Василев

А1он
Денешното рочиште за случајот „Титаник 2“ се претвори во натпревар во знаење на кривичното право помеѓу одбраната на обвинетите и обвинителството, конкретно помеѓу адвокатот Петар
Македонија

Во Кривичниот суд рочишта за „Титаник 2“ и „Тревник“

А1он
Рочишта за предметите на СЈО „Титаник 2“ и „Тревник“ треба да се одржат денеска во Кривичниот суд во Скопје. На претходното рочиште за случајот „Титаник
Македонија

Следното рочиште за „Титаник 2“ на 31 октомври

Судењето за предметот „Титаник 2“ на Специјалното јавно обвинителство за изборните нерегуларности на локалните избори во 2013 година, продолжува на 31 октомври. Денеска, по втората пауза,
Македонија

Продолжува рочиштето за „Титаник 2“

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за предметот на СЈО „Титаник 2“  што се однесува на изборни нерегуларности на локалните избори во 2013 година. Минатото рочиште
Македонија

Мендух Тачи не сака преведувач на албански до него, сака превод на глас во судницата

А1он
Обвинетиот лидер на ДПА, Мендух Тачи, не го прифати предлогот на обвинителката од СЈО, Фатиме Фетаи, во предметот „Титаник 2“ преведувачот од македонски на албански
Македонија

На 6 јули во Кривичен ќе се слушаат аудуо снимките за предметот „Титаник 2“

А1он
Со доказна постапка во која ќе бидат преслушани два телефонски разговори, на 6 јули ќе продолжи рочиштето по предметот „Титаник 2“, во кој денеска одбраната
Македонија

Штетата е 75% од месечната плата на обвинителката Фетаи, рече Бедредин Ибраими

А1он
Поранешниот член на ДИК, Бедредин Ибраими, во воведните зборови за предметот „Титаник 2″, рече дека наводната штета во предметот е 75% од месечната плата на
Македонија

Фетаи ги изложи воведните зборови во „Титаник 2“, продолжение на 22 мај

А1он
Со давање на воведните зборови од специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи, денеска во Кривичниот суд во Скопје почна судската постапка во предметот „Титаник 2“, за