ibraimi

Македонија

Мијалков и Ибраими спроведени во Затворот Скопје

А1он
Сашо Мијалков и Бедредин Ибраими кои денеска од судот добија затворски казни попладнево се спроведени во притвор во Затворот Скопје – Скопје. Информацијата ја потврди
Македонија

Ибраими: Се сомневам во непристрасноста на судот, не се почитува објективноста и СЈО крие докази

А1он
Обвинетиот Бедредин Ибраими во предметот на СЈО, „Титаник 2“, на почетокот од рочиштето рече дека имал забелешки на записникот од претходното судење и дека судот