Мијалков и Ибраими спроведени во Затворот Скопје

Од:

Сашо Мијалков и Бедредин Ибраими кои денеска од судот добија затворски казни попладнево се спроведени во притвор во Затворот Скопје – Скопје. Информацијата ја потврди директорот на затворот Ѓоко Котевски.

dobivaj vesti na viber

Притворот беше побаран од обвинителката на СЈО Фатиме Фетаи откако судот ја соопшти пресудата за предметот „Титаник 2“, а поради постоење опасност од бегство.

Ибраими доби затворска казна од четири години и шест месеци, а Мијалков три години затвор.

Мерка за претпазливост е изречена за Мендух Тачи, кој е осуден на три години и два месеци затвор, како и за Сашо Срцев, Анета Стефановска и Влатко Сајковски, кои беа осудени на три години затвор, е изречена мерка за претпазливост.

Би можело да ве интересира

Се запленува имот на Сашо Мијалков за случајот „Империја“

Ландов

Мијалков се жали што е на „црна листа“ во САД: Верувам дека ќе ја корегираат одлуката

Ландов

Груевски и Мијалков на црната листа на САД

А1он

ЗНM: Европскиот суд за човекови права во Стразбур пресуди во корист на „Фокус“ во случајот против Сашо Мијалков

А1он

Мијалков фати корона откако излезе од притвор, поради него се одложи судењето за „Плацови на Водно“

Кристијан Ландов

ВИДЕО: Дисциплинска за полицајците кои ги туркаа новинарите

Кристијан Ландов