Мијалков и Ибраими спроведени во Затворот Скопје

Од:

Сашо Мијалков и Бедредин Ибраими кои денеска од судот добија затворски казни попладнево се спроведени во притвор во Затворот Скопје – Скопје. Информацијата ја потврди директорот на затворот Ѓоко Котевски.

dobivaj vesti na viber

Притворот беше побаран од обвинителката на СЈО Фатиме Фетаи откако судот ја соопшти пресудата за предметот „Титаник 2“, а поради постоење опасност од бегство.

Ибраими доби затворска казна од четири години и шест месеци, а Мијалков три години затвор.

Мерка за претпазливост е изречена за Мендух Тачи, кој е осуден на три години и два месеци затвор, како и за Сашо Срцев, Анета Стефановска и Влатко Сајковски, кои беа осудени на три години затвор, е изречена мерка за претпазливост.

Би можело да ве интересира

Мијалков влезе во струшкиот затвор, пред капијата дошол со куфер, без обезбедување

Горан Наумовски

Ибраими: Најважна е победата на Струга ТЛ, се радувам и за головите

На Мијалков му одредија датум од кога ќе почне да преспива во струшкиот затвор

Кристијан Ландов

Денот кога Мијалков се согласил да оди три години во затвор, сменил живеалиште во Охрид, а затвор ќе лежи во Струга

Кристијан Ландов

Обвинителството со детален список што сè му одзема на Сашо Мијалков

Горан Наумовски

Незири: Кој го спаси Мијалков, Артан Груби или Ахмети со рускиот амбасадор?

Горан Наумовски