talat dzaferi

Македонија

Џафери-Соха: Извонредни билатерални односи, стратешко партнерство меѓу двете држави и успешна соработка

А1он
Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери се сретна со Крис Соха, раководител на Службата на Комисијата за односи со странство на Сенатот
Македонија

(ВИДЕО) Бајрами: Држете ме за збор, за мене нема роднини и пријатели

А1он
Државната комисија за спречување на корупцијата донесе одлука дека нема судир на интереси во изборот на Нури Бајрами за член на анрикоруоциска, кој е баџанак
Македонија

ВИДЕО: Баџанакот на Џафери избран за заменик претседател на Антикорупциска

А1он
Нури Бајрами е избран за заменик претседател на Државната комисија за спречување на корупција, по принцип на лотарија. Сите членови влечеа ливче на кое пишува
Македонија

Џафери во Албанија ќе присуствува на ратификацијата на Протоколот за членство во НАТО

А1он
Претседателот на Собранието на Северна Република Македонија, Талат Џафери денеска ќе отпатува во работна посета во Република Албанија. Како што информира собраниската прес-служба, Џафери во
Македонија

Џафери во Албанија ќе присуствува на ратификацијата на Протоколот за членство Македонија во НАТО

А1он
Претседателот на македонското Собрание, Талат Џафери утре ќе отпатува во работна посета во Република Албанија. Како што информира собраниската прес-служба, Џафери во Албанија на 14
Македонија

Средба на претседателот Џафери со претседателот на Државниот Збор, Дејан Жидан

А1он
Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, и делегацијата составена од претседателката и членовите на Пратеничката група за соработка на Собранието на Република Македонија
Македонија

Џафери во официјална посета на Словенија

А1он
Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, од вчера присуствува во официјална посета на Република Словенија. Во состав на Делегацијата предводена од претседателот на
Македонија

Почнува претседателската трка

А1он
Граѓаните на 21 април ќе го избираат шестиот претседател на Република Македонија. На истиот датум ќе се одржат предвремени избори за градоначалници на општините Охрид,
Видео Македонија

(ВИДЕО) Џафери: Не влијаев мојот баџанак да биде дел од Антикорупциската комисија

А1он
Претседателот на Собранието, Талат Џафери, на денешната прес-конференција, по изборот на членовите на антикорупциската комисија, рече дека немал никакво влијание во однос на изборот на