(ВИДЕО) Џафери кон Апасиев: Не мафтај со прст да не ти биде скршен тој прст

Од:

Кој на кого ќе му скрши прст и кој не смее да покажува прст. Ова е дел од репликата помеѓу пратеникот Димитар Апасиев од Левица и претседателот на Собранието, Талат Џафери.

dobivaj vesti na viber

Апасиев при процедуралното обраќање побара од Џафери да не мафта и да не го кара со прстот.

-Прв и последен пат да ви биде со прст да ме карате, зошто не сум ви дојден дома. Вие сте прв меѓу еднаквите, не треба да го узурпирате столчето. Ако имате реплика, ќе си земете како што сите си земаме сите збор, ќе си кликнете на копчето и ќе си дојдете тука, или можете од место, рече Апасиев.

А кој си ти да ми покажуваш со прст. Ајде збори што имаш, не ми мафтај со рака, возврати Џафери.

Прв и последен пат да ти биде да ми мафташ со прст, повторно Апасиев.
Не мафтај со прст да не ти биде скршен тој прст, ајде, рече Џафери и го исклучи микрофонот.

Би можело да ве интересира

Димитров од историската комисија: Македонија треба да направи сериозни измени во учебниците, но не е подготвена за промени

Орце Костов

(ВИДЕО) Бучковски: Русија стои зад антибугарските протести и желбата за одржување на референдум

Орце Костов

ВМРО-ДПМНЕ: Автократот од Форино викан Талат, изигрува и уставен судија, само да ја спаси кариерата на Ковачевски

Да се побара престанок на важноста на Договорот со Бугарија- Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ ќе решава за референдумското прашање

Прва редовна координација во Собранието по колективниот одмор

Николај Милков: Пред да влезе во ЕУ, Македонија треба да се раздели со лажните парадигми во историјата

Орце Костов