struga

Македонија

Професорот што со метален предмет удри ученик во Струга бил проблематичен подолго време

А1он
Професорот, што денеска напладне со метален предмет повреди ученик бил проблематичен подолг период, потврди директорката на средното училиште „Ибраим Темо“ Бесиме Јонузи. Според неа, расправијата
Македонија

Професор со метален предмет претепал средношколец

А1он
Професор со метален предмет денеска околу 13 часот и 30 минути повредил ученик во средното училиште „Ибраим Темо“ во Струга. Ученикот, бил примен на Хируршкото
Македонија

Струга новогодишно украсена

А1он
Покрај одлуката за штедење електрична енергија за скромно украсување, градот на мостовите со сиот свој сјај блесна во новогодишно руво. Светилки и реквизити од претходните
Македонија

Општина Струга обвинува за крадење електрична енергија од јавното осветлување

А1он
Несовесни лица и субјекти крадат електрична енергија од мрежата на јавното осветлување, со што нанесуваат голема финансиска, забележува Општина Струга. Општинската прес-служба соопшти дека прават
Македонија

Нормализиран сообраќајот на патот Струга – Ќафасан

А1он
Сообраќајот на патниот правец Струга – граничен премин Ќафасан од 22:15 часот е нормализиран, информираат од АМСМ. На овој патен правец поради ниските температури и
Македонија

Приведено лице во струшко за дозидржување на затворска казна

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека е приведено лице за доиздржување на затворска казна. „На 18.11.2021 во 19.00 часот, полициски службеници од СВР Охрид
Македонија

Роднини или случајност: На листата од Левица во Струга пет презимиња се повторуваат

А1он
Пет презимиња се повторуваат на листата за советници што ја предлага партијата Левица за Советот на Струга. Тројца, од предложените 27 советници, имаат презиме Мојсоски.
Македонија

Притворена дебарчанка која го тепала своето дете и го терала да питачи во Струга

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека е приведена дебарчанка која го терала своето дете да питачи во Струга. „На 14.09.2021 година во ОВР Струга
Македонија

Кичеец преместен од отвореното, во полуотвореното одделение на затворот во Струга

А1он
Управата ја извршување на санкции ја информира јавноста дека осуденото лице Зоран Милески – Кичеец е преместено од отвореното во полуотвореното одделение во Затворот Струга.
Македонија

Општина Струга бара пролонгирање на почетокот на учебната година

А1он
Општина Струга до Влада, Министерство за образование и наука, Министерство за здравство и Комисија за заразни болести поднесе барањеза пролонгирање на почетокот на учебната година