struga

Македонија

Во Струга дел од училиштата без струја. Неизвесен почетокот на новата учебна година

А1он
Две Основни училишта во Струга останаа без струја. Причина се неплатени сметки за електрична енергија поради што биле исклучени од системот за напојување . Со
Македонија

Разрешениот струшки муфтија тврди дека во Струга нема радикален ислам

А1он
Одредени државни, политички и верски структури вршеа притисок врз муфтиството на ИВЗ во Струга, не можејќи повеќе да ја трпат нашата работа и активности обвини
Македонија

Ќе се уриваат дивите објекти по струшките плажи

А1он
Сите објекти на струшките плажи кои немаат соодветна документација и кои отстапуваат од договорите за концесионирање ќе мора да бидат отстранети. Ако локалната од Струга
Македонија

Одложено судењето за палењето на македонското знаме

А1он
Судењето против 47 годишниот Исмаили Минир од струшкото село Шум кој на 23 јануари во Струга годинава го запали македонското државно е одложено во струшкиот