spanija

Свет

Жена од Шпанија се спасила од киднапер кој ја врзал со катанец и синџир околу вратот

А1он
Осудениот педофил е уапсен во Шпанија поради обид за киднапирање, откако жена со катанец и синџир околу вратот се појавила во локална болница. Лекарите во
Свет

(ВИДЕО) Напаѓач му пукаше на шпански политичар во лице во центарот на Мадрид

А1он
Политичарот Алехандро Видас Квадрас (78) е застрелан во лицето денеска во Мадрид, соопшти полицијата. Поранешниот шеф на шпанската Народна партија во регионот на Каталонија e
Свет

ВИДЕО: Нетанјаху е надвор од контрола, треба да се изведе пред Хашкиот суд бара шпанска министерка

А1он
Шпанската министерка за социјални права и шеф на Подемос, Јоне Белара, го коментираше конфликтот меѓу Израел и Хамас. „Нетанјаху, на чело на државата Израел, е
Свет

Драстично се зголемува бројот на загинати во пожарот во Шпанија

А1он
Најмалку тринаесет лица загинаа во пожар во ноќен клуб во Мурсија, југоисточна Шпанија, во неделата наутро, а бројот на жртвите продолжува да расте додека полицијата
Свет

(ВИДЕО) Пожар избувна во клуб во Шпанија, најмалку шестмина загинати

А1он
Најмалку шест лица загинаа во пожар во ноќен клуб во југоисточниот град Мурсија, соопштија шпанските власти. Пожарот избувнал во популарниот ноќен клуб Театре, лоциран во
Свет

14 годишно момче избоде ученици и професори, хорор во училиште, професор доби нож во око

А1он
Момче (14) од Шпанија е уапсено бидејќи со нож избодел тројца професори и најмалку еден ученик во средно училиште во Херез де ла Фронтера на
Свет

Момче со нож нападна професори и ученици во средно училиште во Шпанија

А1он
14-годишно момче денеска со нож нападна неколку професори и ученици во средно училиште во градот Херез де ла Фронтера, на југот на Шпанија, потврди локалната