sobir

Видео Македонија

(ВИДЕО) Пред собирот во четврток: Скандалозно е маж да станува жена и само со изјава да менува пол, со закон насилно ни го менуваат општеството

А1он
Инаетливото туркање на Законите за родова еднаквост и за матична евиденција по секоја цена од страна на владата, навистина не загрижува и не тера да
Македонија

Поглаварот на МПЦ со повик за собир против законот за родова еднаквост: Имаме света должност

А1он
Светиот архијерејки синод на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија, со голема загриженост го следи процесот на носење на Законот за родова еднаквост и Законот
Македонија

Граѓански иницијативи повикуваат на собир во склоп на неделата на глобални протести за климатските промени

А1он
Граѓанските иницијативи „Ние сме Карпош 4“ и „ЕкоКарпош 3,2,1“ преку пост на „Фејсбук“ повикуваат на одбележување на како што велат „Чекањето“ решение за намалување на
Регион

ВИДЕО: Во Белград денеска се очекуваат 170.000 луѓе за поддршка на Вучиќ

А1он
Пред српскиот парламент, се привршуваат подготовките за денешниот собир во кампањата “Иднината на Србија”. Голема бина е поставена пред парламентот, како и три големи LED-екрани.