saudiska arabija

Свет

Ријад ќе инвестира над 20 милијарди долари во воената индустрија во следните 10 години

А1он
Властите во Саудиска Арабија соопштија дека ќе инвестираат над 20 милијарди долари во својата воена индустрија во следните 10 години. – Тоаа е дел од
Магазин

ВИДЕО: Снегот оваа година ги изненади камилите во Саудиска Арабија

А1он
Обилен снег и виулици вчера го зафатија северозападниот дел на Саудиска Арабија, а во близина на градот Табук, снимена е реакцијата на неколку камили, кои
Свет

Стејт департментот одобри можна продажба на оружје за Саудиска Арабија за 290 милиони долари

А1он
Американскиот Стејт департмент одобри можна продажба на 3.000 прецизно наведувани проектили за Саудиска Арабија, со договор вреден 290 милиони американски долари. Стејт департментот продажбата на
Свет

Саудиска Арабија ги суспендира сите меѓународни летови

А1он
Саудиска Арабија ги суспендира сите меѓународни летови поради новиот вид на коронавирус, соопшти Министерството за внатрешни работи, пренесе Си-Ен-Ен, повикувајќи се на национална државна агенција.
Свет

Хутите тврдат дека нападнале нафтена постројка во Саудиска Арабија

А1он
Јеменските бунтовници Хути денеска соопштија дека со крстосувачка ракета погодиле саудиска нафтена постројка во саудискиот град Џеда. Нападот бил извршен само неколку часа откако заврши
Свет

После 30 години, Ирак и Саудиска Арабија ја отворија границата

А1он
Ирак и Саудиска Арабија повторно ја отворија границата во пустината Арар, соопшти граничната комисија на Багдад, што претставува долгоочекуван знак за поблиски трговски врски по
Свет

Саудиска принцеза ограбена во Париз – крадците „се омрсиле“ со 600.000 евра во накит, чанти и крзно

А1он
Неименувана припадничка на саудиското кралско семејство, непријатно се изненадила кога вчера се вратила во нејзиниот стан во Париз и открила дека биле ограбени нејзините скапоцени