sansa za centar

Македонија

Сопственици на градежни парцели – Треска: Нашите приватни имоти се легално купени, „Шанса за Центар“ манипулира

А1он
Група сопственици на градежни парцели – Треска реагираат на денешната прес конференција на Шанса за Центар. „Ние сопствениците на приватните имоти во напуштениот индустриски капацитет
Македонија

Шанса за Центар: Дали Треска ќе стане новиот Холидеј Ин?

А1он
Шанса за Центар на денешната прес конференција предупреди за можни случувања поврзани со градежните активности на просторот на фабриката Треска. „Добивме одредени неофицијални информации дека
Македонија

Шанса за Центар- Реакција на невистинитите тврдења на градоначалникот на Центар Герасимовски за „Треска“

А1он
Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски во вчерашниот медиумски настап тврдеше дека општината нема право да го уредува земјиштето кај „Треска“ бидејќи е приватно. Шанса
Македонија

Спремна уште една градба во шумата на Водно, идејниот проект засега одбиен

Маја Илиевска-Пачемска
Општина Центар во септември годинава добила барање за одобрување идеен проект за објект на парцела веднаш до онаа на која вчера почна оградување градилиште во
Македонија

Општина Центар: На Водно не се гради туку се оградува градилиште, дополнително ќе се бара решение за состојбата

Маја Илиевска-Пачемска
Градежната инспекција на Општина Центар по алармот од утрово на водњанци дека претпразнично се подготвува градба во шумата, утврди дека сопственикот на земјиштето не градел,
Македонија

Шанса за Центар: Да запре сечата на Водно додека не заврши судскиот спор „Плацови на Водно“

Маја Илиевска-Пачемска
Советничката група во Советот на Општина Центар „Шанса за Центар“ бара да запре сечата на шумата на Водно додека не заврши судскиот спор „Плацови на
Македонија

Инспекцијата од Центар не направила увид кај „Холидеј ин“ оти нема жалба, ниту поплака за новата дваесеткатница

Маја Илиевска-Пачемска
Во Општина Центар не се водат никакви постапки за новата дваесеткатница кај „Холидеј ин“ наспроти многубројните реакции на граѓаните и граѓанските здруженија, кои повеќепати јавно кажаа
Македонија

(ВИДЕО) Обвинителството да не го крие злосторничкото здружување за парцелите кај „Холидеј Ин“, не ни требаат дваесеткатници

Маја Илиевска-Пачемска
Јавното обвинителство да го открие злосторничкото здружување и да ја поправи грешката направена со планот за уредување на просторот спроти „Холидеј Ин“, побараа преку протест
Македонија

Реакција на „Шанса за Центар“: Обвинувањата на дел од жителите на Ново Маало кон Белчева се крајно тенденциозни и лажни

А1он
„Шанса за Центар повторува уште еднаш дека ставовите на Јана Белчева Андреевска се ставови на сите нас, а дека индивидуализирањето на нападите е крајно недолично“,