sansa za centar

Македонија

Белчева – Андреевска: Шанса за Центар е на третото место по бројот на освоени гласови

А1он
Од Шанса за Центар преку соопштение објавија дека според резултатите на нивниот аналитички тим, се на третото место по бројот на освоени гласови. „Им благодарам
Македонија

Општина Центар: Ниту еден друг советник освен Белчева Андреевска нема искористено никакви средства за патувања, ако е толку загрижена нека ги рефундира за компјутери

А1он
Паушални и политикантски се барањата на носителот на советничката листа на „Шанса за Центар“, Јана Белчева Андреевска, поврзани со КК „Работнички“, реагираат од Општина Центар.
Македонија

„Шанса за Центар“: Предизборно се планира приватизација на службените лаптопи, ексклузивитет за „Работнички“ и предизборни вработувања во Општина Центар

А1он
Граѓанската иницијатива „Шанса за Центар“ чиј носител е актуелната советничка во општината Центар Јана Белчева се противи на усвојување на предлог одлуките кои се ставени
Македонија

Шанса за Центар: Ги освоивме потребните потписи, одиме на избори

А1он
Од граѓанската иницијатива Шанса за центар велат дека ги собрале потребните потписи за да учествуваат на локалните избори. „Може да продолжите на истото место да