pratenicki

Македонија

Спасовски: Не беа таргет сите жители во Љуботен, туку тие што нелегално тргуваат и режат тутун

Галена Николовска-Ризвановиќ
Од 400-500 куќи претреси имаше само во девет објекти, не беа целта сите граѓани на Љуботен туку само лицата кои нелегално тргувале со тутун, изјави
Македонија

Милошоски: Советник на Заев лаже дека живее во Париз и зема 1200 евра плата на сметка во Србија

Галена Николовска-Ризвановиќ
Советникот на премиерот Заев, Љупчо Зафировски лаже дека живее во Франција и зема плата од 1200 евра на сметка во Србија за да избегне плаќање
Видео Македонија

ВИДЕО: Ласовска го изнервира Сугарески за автопатот Миладиновци-Штип

А1он
Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Благица Ласовска праша зошто не е се уште пуштен автопатот Миладиновци-Штип и покрај најавите од пред еден месец дека ќе го пуштат
Македонија

(ВИДЕО) Спасовски: МВР поднесе 4 кривични пријави за палење трски

А1он
Министерството за внатрешни работи веќе има поднесено 4 кривични пријави за палењето на трските во Струга, рече министерот Оливер Спасовски на прашање на пратеничката Нола
Видео Македонија

ВИДЕО: ВМРО-ДПМНЕ го обвини Спасовски дека криминалот цвета, тој вели е подобро од времето на Јанкулоска

А1он
Собранието денеска во рамките на 86. седница расправа по поднесената интерпелација за работата на министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, од страна на пратениците од
Видео Македонија

(ВИДЕО) Лашкоска до Николовски: Не ги лажете земјоделците дека ВМРО-ДПМНЕ е криво што не е решен откупот

А1он
Пратеничката Ане Лашкоска прашува до кога власта ќе ги манипулира земјоделците,особено со откупот на земјоделските производители. „Ветувавте мед и млеко а ништо не исполнивте, хсос
Македонија

Сугарески: Владата размислува за одделување на плажите од надлежностите на општините Охрид и Струга

А1он
Владата размислува и ги гледа сите можни опции за одделување на плажите од надлежностите на општините Охрид и Струга во делот на стопанисување со плажите,
Видео Македонија

(ВИДЕО) Макрадули до опозицијата: Ве молам за поддршка, планот против загадувањето наскоро ќе се оствари

А1он
Пратеничката Магдалена Манаскова од ВМРО-ДПМНЕ рече дека според извештајот на Европската агенција најзагаден воздух дишат граѓаните на Македонија. „Еко-активисти постојано апелираат на алармантната состојба. ‘Меѓаши’