pratenicki

Видео Македонија

(ВИДЕО) Тунтев: Изминативе 10 години имав сон да дојде премиер како Заев

А1он
Пратеникот Томислав Тунтев 16 минути од собраниската говорница му се обраќаше на премиерот Заев. Пратеникот од собраниската говорница, цитирајќи го Лутер Кинг, потенцираше дека во
Македонија

Седница за поставување пратенички прашања

А1он
Собранието на Република Македонија денеска ќе одржи седница за поставување пратенички прашања. Седница за поставување се одржува секој последен четврток во месецот, а премиерот и